Monthly Archives Kwiecień 2013

Jak rozpoznać zawał serca?

 

zawal serca

Jest wiele sposobów w jakie Twoje ciało mówi kiedy coś się dzieje. Naucz się rozpoznawać zawał – poznaj jego objawy (objawy według Suzanne Steinbaum, dyrektorki Instytutu Serca i Naczyń w Lenox Hill Hospital w Nowym Jorku)

  1. Ból w klatce piersiowej promieniujący dyskomfort w lewym ramieniu.
  2. Duszność – problemy z oddychaniem kilka tygodni  wcześniej przed wystąpieniem zawału serca:

„Jeśli jesteś przyzwyczajony do robienia pewnej czynności, a potem, nagle, nie można uzyskać wys...

Więcej

4 kroki do zdrowego serca

 

zdrowe serce

Poznaj 4 kroki do poprawy zdrowia swojego serca.

  1. Żyj zdrowo
    Naucz się nowych sposobów zapobiegania chorobom serca . Wprowadź do swojej codziennej rutyny pozytywne nawyki. Korzystaj ze zdrowych przepisów i bądź aktywny fizycznie. Rób badania profilaktyczne. Jeśli nie chcesz iść do poradni, skorzystaj z bezpłatnych badań serca podczas akcji „Zadbaj o swoje serce” – sprawdź, kiedy zespół lekarzy z Telemedycyny Polskiej oferuje swoje porady w wybranych regionach Polski.
  2. Poznaj...
Więcej

Smartphone dla seniora

 

telefon dla seniora

Samsung Galaxy -  „śmiesznie proste w obsłudze”, „jednym paluszkiem”, „idealne do siedzenia na fejsie” takie są właśnie najnowsze telefony firmy Samsung zdaniem seniorów. Akcja filmów reklamowych toczy się w loży teatru, do którego wybrało się dwóch zaprzyjaźnionych seniorów w celu obejrzenia poważnej sztuki. Przed rozpoczęciem seansu, seniorzy intensywnie korzystają ze swoich smartphonów i nawiązuje się między nimi dość zabawna dyskusja.

Pełen humor spot prz...

Więcej

Jakość życia Emerytów

 

zycie emeryta

Nowy raport opublikowanego przez Natixis Global Retirement Index pokazuje, że Europa po raz kolejny wyprzedza Stany Zjednoczone w zabezpieczeniu socjalnym swoich obywateli. Specjaliście z francuskiej firmy zarządzania aktywami przeanalizowani warunki w 150 krajach, aby przedstawić ranking państw, w których emerytom żyje się najlepiej, a co za tym idzie funkcja opiekuńcza państwa jest najlepiej realizowana...

Więcej