Badania profilaktyczne

 

profilaktyka chorob serca

Profilaktyka jest bardzo ważnym elementem w życiu każdego człowieka. Lepsza jest profilaktyka pierwotna niż wtórna, lepiej zapobiegać niż leczyć. Każdy powinien trzymać rękę na pulsie i mieć swój stan zdrowia pod kontrolą.  Badania profilaktyczne to porostu rutynowo wykonywane badania na różne schorzenia, czy to badania krwi, czy badania serca, czy markery.

Markery nowotworowe to badanie substancji we krwi lub tkankach pod kątem onkologicznym oceniające ryzyko zachorowania na nowotwór. Temat nowotworu podjęła ostatnio Gruba ING, robiąc kampanię społeczną RAKOWI W SPAK, promując w ten sposób badania profilaktyczne i reklamując przy okazji swój produkt (ubezpieczenie na życie na wypadek nowotworu). W Polsce na nowotwór choruje ponad 400 tys. osób, w tym ponad 60 tys. kobiet z rakiem piersi.

Kardiotest to badanie oceniające ryzyko wystąpienia chorób serca. Choroby serca co roku zabijają ponad 170 tys. Polaków, w Europie jest to ponad 4,3 mln osób. Kardiotest to unikalne badanie na polskim rynku, w ramach jednej wizyty, w 30 minut jest przeprowadzanych szereg badań specjalistycznych, które następnie są analizowane przez lekarzy. W wyniku badania pacjent otrzymuje indywidualną ocenę zachorowania na choroby serca i zgonu mięśnia sercowego na najbliższe 10 lat oraz zalecenia lekarskie i dietę.

Zadbaj o Swoje Serce to akcja bezpłatnych badań serca, które można wykonać w każdą niedzielę w roku w wybranych centrach handlowych w całej Polsce. organizowana jest od 2006 roku i ma na celu promocję profilaktyki i wzrost świadomości na temat profilaktyki chorób serca. podczas akcji można bezpłatnie wykonać EKG poradzić się lekarza i dietetyka.

Share