Nadzór kardiologiczny 24h dla chorych na serce

 

Man clutching his chest.

Nadzór kardiologiczny 24h to całodobowy monitoring serca przez lekarza kardiologa i wysyłanie badań ekg przez telefon. Usługa powszechnie znana jest pod nazwą Kardiotele i jest skierowana do osób chorych na serce. Przede wszystkim dotycz się to osób, które przeszły zawał serca lub operację by-passów, odczuwają zaburzenia rytmu lub bóle w klatce piersiowej, mają nadciśnienie oraz osób mieszkających samotnie, które chciałyby poczuć si.ę bezpieczniej i spokojniej.

Całodobowa opieka kardiologiczna to doraźna pomoc, której w Polsce brakuje. Pacjenci dostają bezpłatnie mini aparat ekg dwuodprowadzeniowy, którym mogą zawsze nosić przy sobie, schować do torebki lub kieszeni. W sytuacji kiedy poczują się słabo, poczują bóle w klatce lub kołatania serca, mogą podpiąć elektrody do ciała zrobić badanie ekg przez telefon i porozmawiać z kardiologiem na temat jego wyniku i tego jak powinni się zachować, jakie tabletki wziąć. W razie konieczności, gdy lekarz zdiagnozuje, że nieprawidłowości serca są niepokojące, wzywana jest karetka pogotowia. W ten sposób szybciej można zareagować w danej sytuacji i zapobiec zawałowi.

Nawet gdy pacjenci Kardiotele, nie odczuwają żadnych dolegliwości, zachęca się ich aby takie badania robili regularnie tj. biorą tabletki, po to aby zapobiegać groźniejszym zaburzeniom i cały czas monitorować pracę serca. Profilaktyka to podstawa długiego życia, a w Polsce choroby układu krążenia zbierają okropne żniwa, dlatego trzeba inwestować w swoje serce ja w emeryturę i zacząć myśleć o nim już teraz!

Share