Teleopieka24 – kardiolog w Twoim domu

 

Nowoczesne rozwiązania telemedyczne, pozwalające na monitoring stanu zdrowia pacjenta bez wychodzenia z domu.

 

Teleopieka24 to całodobowy monitoring stanu zdrowia pacjenta bez potrzeby bezpośredniego kontaktu. Umożliwia konsultacje chorego z lekarzem specjalistą na odległość oraz robienie podstawowe badań diagnostyczne do diagnozy. Teleopieka24 likwiduje problem dostępu osób starszych do opieki medycznej, a także likwiduje barierę odległości między chorym a pracownikiem ZOZ.  Jest to system opieki, wykorzystujący telemedycynę,  skierowany do ludzi starszych, którzy doskwierają wiekowe dolegliwości  albo żyjących samotnie. Ma dbać o ich bezpieczeństwo i w razie złego samopoczucia bezzwłocznie reagować, zanim nastąpi bezpośrednia pomoc.

„Każdy system wspomagający bezpieczeństwo osób, które potencjalnie mogą potrzebować zewnętrznego wsparcia jest ważny i potrzebny. Szczególnie może to dotyczyć osób starszych, które dodatkowo często cierpią na choroby przewlekłe. Szybkość dotarcia z pomocą do takich osób w sytuacjach nagłych jest kluczowa i bardzo często decydująca o zdrowiu lub nawet życiu” – mówi Tomasz Krokosz, rzecznik Naczelnej Izby Lekarskiej.

Jednym z rodzajów teleopieki jest KARDIOTELE – jest to usługa polegająca na nadzorze kardiologicznym osób chorych na serce. się Pacjent każdego dnia może konsultować się z kardiologiem bez wychodzenia z domu oraz wysyłać mu aktualne badanie ekg przez telefon w celu ustalenia obecnego stanu zdrowia. Lekarz wówczas natychmiast może dokonać e-diagnozy i przekazać pacjentowi odpowiednie zalecenia. Zaleca się aby badanie ekg przez telefon oraz konsultacja z lekarzem stały się codziennymi rutynowimy obowiązkami profilaktycznymi tj.: branie tabletek na serce, mierzenie ciśnienia, czy przestrzeganie diety.

Tym bardziej jest to rozwiązanie funkcjonalne, ponieważ mieszkając np. w Katowicach możemy konsultować się z kardiologiem w Warszawie.

To, że telemedycyna zdobywa polski rynek i przychylność pacjentów, obserwować można już od kilku lat. Zapraszamy do zapoznania się z przykładowa publikacją na portalu forsal.pl

kardiolog w domu

Share